Studio S-3

Powierzchnia: 22,5 m2
Kubatura: 67,5 m3

Doskonałe dla lektorów, aktorów, dziennikarzy.

Zmieniamy się dla naszych słuchaczy! Zobacz ”nowe” studio produkcyjne Radia Kraków

Po kilkumiesięcznej gruntownej modernizacji technicznej i budowlanej, w lutym 2019 r. studio produkcyjne S3 Radia Kraków wznowiło pracę. Studio S3, zlokalizowane na II piętrze naszej rozgłośni w pobliżu Studia im. Romany Bobrowskiej, wykorzystywane jest głównie do nagrywania audycji i gości, realizacji reportaży, słuchowisk czy powieści emitowanych w „Radiowej bibliotece”.

To kolejna tak duża inwestycja po zakończonym jesienią 2018 roku generalnym remoncie rezerwowego zespołu emisyjnego ZE-2. Inwestycje w radiowe studia, które na remont i nowy sprzęt czekały od wielu lat, były niezbędne, żeby w pełni można było wykorzystywać znakomite zaplecze, którym Radio Kraków dysponuje. W Studiu S-3 realizowane są także nagrania i zlecenia komercyjne. Dzięki przeprowadzonemu remontowi i modernizacji, pod względem sprzętowym i technicznym studio Radia Kraków może teraz śmiało konkurować z najlepszymi w branży.

Najważniejszymi inwestycjami technicznymi w Studiu S-3 był zakup nowej cyfrowej konsolety audio, nowoczesnych mikrofonów, jak również specjalistycznych urządzeń, które w całości – wraz nową adaptacją studia – tworzą znakomite narzędzie do codziennych nagrań audycji. Studio wyposażone zostało także nowe komputery do reżyserki i studia i przystosowane do zamontowania systemu kamer oraz przesyłania streamingu video. Podczas wymiany sprzętu wykonano także gruntowne prace budowlane: wszystkie pomieszczenia studyjne zostały dostosowane dla osób niepełnosprawnych, zmieniono adaptację akustyczną i zamontowano nowoczesne oświetlenie.

Kolejne planowane inwestycje techniczne w Radiu Kraków obejmą studio najczęściej odwiedzane przez naszych słuchaczy studio, czyli koncertowe studio im. Romany Bobrowskiej.

Nagrywali tu: Anna Dymna, Anna Polony, Jerzy Trela, Marek Kondrat, Jan Klata, Radosław Krzyżowski, Urszula Grabowska, Paulina Bisztyga, Jerzy Stuhr, Beata Rybotycka, Marek Rusinek, Barbara Gawryluk, Krzysztof Globisz, Maja Kleczewska


Jeśli chcesz poznać specyfikację studia, zadzwoń lub napisz:
12 630 63 21 / 501 33 37 85
studio@radiokrakow.pl